pondělí 6. ledna 2014

Barva roku 2014


doplňky od dánské Sebry

Barvou roku 2014 určenou pro evropské interiéry je podle renomované holandské společnosti Akzo Nobel zelenomodrá, a to v různých jejích odstínech a intenzitách od tlumené tyrkysové až po petrolejovou.
Zelenomodrá je terciární barvou, vzniká kombinací primární modré a sekundární zelené a v tato úžasná barva zahrnuje nejrůznější odstíny. Pohybuje se na spektru mezi modrou a zelenou a bývá považována za symbol rovnováhy. Aby však nedošlo k přesycení prostoru, měla být kombinována s neutrálními tóny či odstíny dřeva.
Zelenomodrá je překvapivě univerzální a lze ji dobře kombinovat s mnoha dalšími barvami. Skvěle vypadá v kombinaci s jemnými růžovými tóny či s teplou okrově žlutou. Nejmódnější je však kombinace s dalšími odstíny modrozelené, zelené nebo modré, které tak vytvářejí efekt „tón v tónu“. S barvami indiga, denim či námořnické modři vyvolává zelenomodrá pocit barvy oceánu, působí chladivě, dynamicky, ale zároveň vlídně.
Kombinace barvy roku s tóny zelené, jako například mátovou, s barvou kachního vejce či smaragdovou, vytváří přirozeně svěží efekt. Pro neutrální kombinace jsou vhodné barvy přírodního dřeva. (zdroj: Akzo Nobel)
zdroj:http://www.institut-bytoveho-designu.cz

jedinečná kolekce od Moulin Roty
povlečení s různými motivy
ručně háčkované pufyTyrkysová barva spojuje blahodárné účinky modré 
a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje? 
Má především uklidňující účinky na tělo i duši. 
Podporuje i naše sebevědomí a fantazii. 

Proto je také vhodná pro děti 

Nechte barvy vstoupit do vašeho života... :-)
Girafa

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.